Forum DACIA LOGAN Strona Główna DACIA LOGAN
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII LOGAN
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czyjnik cofania ? kto go ma i jakie wrażenia ?

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum DACIA LOGAN Strona Główna -> Dział ogólny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzys9
Bywalec



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 46
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: malopolska

PostWysłany: Pon 22:59, 13 Sie 2007    Temat postu: Czyjnik cofania ? kto go ma i jakie wrażenia ?

Witam tak jak w tytule prosze o info kto ma czujnik cofania i co moze na ten temat poradzic itp

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yoda
Bywalec



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 1:00, 14 Sie 2007    Temat postu: Re: Czyjnik cofania ? kto go ma i jakie wrażenia ?

krzys9 napisał:
Witam tak jak w tytule prosze o info kto ma czujnik cofania i co moze na ten temat poradzic itp


Ja mam - w MCV jest to bardzo dobra sprawa, oczywiście przy cofaniu nadal trzeba uważać, ale czujnik i tak sporo daje.

Ja kupiłem na Alegro od Autododatki najprostszy model z wyświetlaczem LED i czarnymi sensorami, coś takiego, o ile nie identyczne jak tutaj:
[url]
[link widoczny dla zalogowanych]
[/url]
Czujnik - jak w opisie, pokazuje odległość na wyświetlaczu LED i piszczy. W zasadzie wystarczyłoby nawet samo piszczenie.
Działa mniej więcej od 2 metrów (choć czasami zdarza mu się pokazywać ponad 2 m) do ok. 30 cm, przy czym 30 cm w/g czujnika to są jakieś 45 cm w rzeczywistości. Przy odległości ok. 1 metr pomiar jest najdokładniejszy. Oczywiście w niczym takie niedokładności nie przeszkadzają, tu chodzi tylko o informację czy możemy jeszcze cofać czy już nie, a +/- 10 cm nie robi żadnej różnicy. Poniżej 30 (czyli 45 cm) czujnik pokazuje 0 i dalsze cofanie - na wyczucie Smile. Tak mają chyba wszystkie czujniki jakim się przyglądałem.

Czujnik nie działa, czyli nie wykrywa płaskich powierzchni ustawionych pod kątem do samochodu, np. słup w garażu wykrywa wtedy, gdy podjeżdżam do niego prostopadle, ale pod kątem już nie. Nie sprawdzałem jeszcze jak jest z okrągłymi słupkami, chociaż teoretycznie powinno być lepiej (od okrągłego fala odbija się we wszystkich kierunkach).

Jeśli chciałbyć kupić sobie czujnik z wyświetlaczem (choć jak pisałem z powodzeniem można się obejść tylko z brzęczykiem), to moja rada jest taka, żeby zamontować wyświetlacz tak, abyś widział go zarówno patrząc w lusterko, jak i oglądając się do tyłu. Ja to u siebie rozwiązałem w ten sposób, że przykleiłem wyświetlacz na tylnych lewych drzwiach, tuż przy szybie, w okolicach osi symetrii autka. Dlatego też wybrałem najprostszy wyświetlacz, żeby był czytelny przez całą długość samochodu. No i kolor - szary bardzo dobrze pasuje do koloru tych "tanich, twardych, trzeszczących i nieprzyjemnych w dotyku" plastików. Przy takim sposobie montażu (który napradę polecam) strona prawa staje się lewą i vice versa, więc podłączasz czujniki dokładnie odwrotnie niż jest to opisane w instrukcji i voila!

Jeśli chciałbyś sam montować, to fotoreportaż dla sedana jest tutaj:
[url]
[link widoczny dla zalogowanych]
[/url]
a dla MCV tutaj:
[url]
[link widoczny dla zalogowanych]
[/url]
...chociaż obydwie instalacje obarczone sa moim zdaniem poważnymi wadami.

Jakby byłoby zainteresowanie to chętnie opiszę na co należy zwrócić szczególną uwagę w MCV przy montażu.

Podłączenie takiego czujnika jest [teoretycznie] pod światło cofania. Jeśli nie chcesz wykonywać modyfikacji instalacji elektrycznej, to zawsze można zrobić przedłużkę zakończoną wtykiem do gniazda zapalniczki i podłączać ręcznie Confused

Jeśli jeszcze coś chciałbyć wiedzieć - śmiało pytaj.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gerrad
Stały bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 192
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 8:48, 14 Sie 2007    Temat postu:

Również polecam czujnik parkowania.Posiadam w sedanie zestaw z Allegro bez wyświetlacza (cofając patrzę w lusteka/szybę a nie na wyświetlacz), sprawdza się idealnie, jedynie aby dobrze - równo zamotnować sensory należy zdjąć zderzak - w takim przypadku do montażu zalecane 2 osoby.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dmas
Bywalec



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 89
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa-Bielany

PostWysłany: Wto 11:21, 14 Sie 2007    Temat postu:

watek byl juz obszernie poruszany - sprawdzcie w archiwum.
pzdr,


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrres
Stary wyga



Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 433
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Śro 1:11, 15 Sie 2007    Temat postu:

Tez sobie fundnąłem dwa klata temu. Bardzo użyteczna zabawka. Wykrywa nawet kot szwędającago się za autem. To te cztery czarne kółeczka widoczne na dolnej (malowanej) cz. zderzaka:
[link widoczny dla zalogowanych]
Pozdrawiam:


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dr.Greg
Nowicjusz



Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kielce

PostWysłany: Śro 19:51, 15 Sie 2007    Temat postu:

Zastanawiam się nad takim czujnikiem.
Mam podstawowe pytanie:
Czy samodzielny montaż czujnika cofania narusza gwarancję?
Jeżeli tak to może w serwisie? Ale wtedy pewnie nieźle sobie policzą Sad


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gerrad
Stały bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 192
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:29, 15 Sie 2007    Temat postu:

Kiedyś już temat gwarancji przy samodzielnym montażu radia poruszaliśmy. A na co gwarancji mi mają odmówić, antykorozyjną na palstikowy zderzak, czy na elektrykę - podpięcie pod światło cofania - bez żadnej ingerencji w układ elektryczny.Idąc tym tropem to na wymianę żarówki do ASO trza iść, a mnotaż alufelg to już zbrodnia. Laughing Dbać o gwarancję to należy montując LPG, doknując napraw blacharsko lakierniczych itp.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gerrad
Stały bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 192
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:30, 15 Sie 2007    Temat postu:

NIe bądźmy niewolnikami serwisów producenta auta, szczególnie w świetle unijnych dyrektyw liberalizujących GVO

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez gerrad dnia Śro 23:20, 15 Sie 2007, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yoda
Bywalec



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:14, 15 Sie 2007    Temat postu:

Chyba co najwyżej gwarancję na zderzak. Z elektryką można sobie poradzić podpinając czujnik nie do światła cofania, a podłączając go oficjalnie do gniazda zapalniczki Wink. Taka łódka bols.
Poza zderzakiem montaż jest bezinwazyjny, nie trzeba nic wiercić ani ciąć.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dr.Greg
Nowicjusz



Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kielce

PostWysłany: Śro 11:30, 22 Sie 2007    Temat postu:

W serwisie przy okazji montażu chlapaczy zapytałem o kwestię gwarancji w tej sprawie.
Otóż samodzielny montaż czujników nie narusza gwarancji dopóki nic się nie zepsuje.
Przy czym chodzi głównie o "elektrykę", wierceniem otworów w zderzaku można w ogóle się nie przejmować Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gerrad
Stały bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 192
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:50, 22 Sie 2007    Temat postu:

dr.Greg napisał:
W serwisie przy okazji montażu chlapaczy zapytałem o kwestię gwarancji w tej sprawie.
Otóż samodzielny montaż czujników nie narusza gwarancji dopóki nic się nie zepsuje.

Normalnie jajcarze, nie tracisz gwarancji jak się nic nie zepsuje. Laughing To wspaniała wykładnia praw gwarancyjnych.Pogratulować inwencji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dr.Greg
Nowicjusz



Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw 9:36, 23 Sie 2007    Temat postu:

To był skrót myślowy:
Jeżeli uszkodzenie instalacji elektrycznej samochodu będzie spowodowane wadliwym montażem lub samym czujnikiem to może to prowadzić do problemów z gwarancją.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fuzzy
Bywalec



Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 11:43, 23 Sie 2007    Temat postu:

dr.Greg napisał:
To był skrót myślowy:
Jeżeli uszkodzenie instalacji elektrycznej samochodu będzie spowodowane wadliwym montażem lub samym czujnikiem ...


No tak - tylko że potem praktycznie w każdym przypadku mogą tak powiedzieć Confused


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum DACIA LOGAN Strona Główna -> Dział ogólny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin