Forum DACIA LOGAN Strona Główna DACIA LOGAN
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII LOGAN
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Osłona mechanizmu fotela
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum DACIA LOGAN Strona Główna -> Dział ogólny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
El Logano
Loganowy maniak



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 329
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Wto 9:34, 07 Sie 2007    Temat postu: Osłona mechanizmu fotela

Witam wszystkich,

Czy zauważyliście, że przy hamulcu ręcznym jeden fotel (kierowcy) ma szarą plastikową obudowę mechanizmu przesuwania, a drugi (pasażera) nie? Dziwne, ale nawet auto, które stało w salonie tego nie miało.

Wczoraj byłem w Renault Zdunek (Miałki Szlak - Gdańsk) reklamować 3 rzeczy: brak wspomnianej osłony, brak zaślepki profilu zamkniętego i stukot w komorze silnika (gdy silnik wpada w rezonansujące wibracje). Zostałem umówiony na czwartek, a w odpowiedzi usłyszałem, że:

1. Nic nie mogą obiecać w sprawie brakujących elementów, ciężko bowiem uznać reklamację elementu, którego nie ma, że upłynął zbyt długi czas od kupna auta, by uznać, że elemtntów tych fabrycznie brakowało i że generalnie gwarancja dotyczy uszkodzonych istniejących elementów - obłęd moim zdaniem!!

2. Źródła stuków postarają się poszukać w czwartek.

3. Dzisiaj dzwoniłem, by zgłosić jeszcze jedną sprawę związaną z mechanizmem kierunkowskazów (czasem kończąc manewr wyprzedzania, lub jak po prostu skręcam lekko w prawo, kierunkowskaz nie chce zostać w pozycji włączony, w lewo jest ok), powiedziano mi, że w czwartek tego nie załatwią, bo akurat tego dnia nie ma elektryka. Hmmm jest to ewidentna usterka mechaniczna mechanizmu kierunkowskazów, nie zaś elektryki, co starałem się wyjaśnić, ale bez skutku.

Wobec powyższego rozważam serwis auta w ASO w Elblągu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KaS602
Gaduła



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 209
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:25, 07 Sie 2007    Temat postu: Re: Osłona mechanizmu fotela

El Logano napisał:

3. Dzisiaj dzwoniłem, by zgłosić jeszcze jedną sprawę związaną z mechanizmem kierunkowskazów (czasem kończąc manewr wyprzedzania, lub jak po prostu skręcam lekko w prawo, kierunkowskaz nie chce zostać w pozycji włączony, w lewo jest ok), powiedziano mi, że w czwartek tego nie załatwią, bo akurat tego dnia nie ma elektryka. Hmmm jest to ewidentna usterka mechaniczna mechanizmu kierunkowskazów, nie zaś elektryki, co starałem się wyjaśnić, ale bez skutku.

Wobec powyższego rozważam serwis auta w ASO w Elblągu.


Z tymi kierunkowskazami to chyba dotyczy wszystkich loganów. Czasem faktycznie jest denerwujące. Przy następnej wizycie też to zgłosze. Ciekawe co mi powiedzą?

W moim tez nie ma jednej oslony przy fotelu, kiedys juz stwierdzilem, ze tak ma byc i sobie tym glowy nie zawracalem. Zobaczymy co ASO powie na twoja reklamacje. Jak uznaja to bede mogl powiedziec w ASO ze komus juz to uznali i mi tez sie nalezy :] . Mowa oczywiscie o serwisie w Elblągu, bo ja rowniz tam serwisuje swa loganke.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kajos
Bywalec



Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: warszawa

PostWysłany: Wto 21:13, 07 Sie 2007    Temat postu:

Witam Co do osłonki przy fotelu to raczej nie ma w żadnym loganie

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karpiu66
Bywalec



Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 68
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Piastów

PostWysłany: Wto 22:54, 07 Sie 2007    Temat postu:

kajos napisał:
Witam Co do osłonki przy fotelu to raczej nie ma w żadnym loganie

U mnie nie ma Crying or Very sad


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KaS602
Gaduła



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 209
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 1:28, 08 Sie 2007    Temat postu:

kajos napisał:
Witam Co do osłonki przy fotelu to raczej nie ma w żadnym loganie


O tym chyba kiedys bylo wspomniane w innym temacie.

Jadank berdziej ciekawi mnie co ASO powie na te kierunkowskazy...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Black Eryk
Stary wyga



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 442
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Jastrzębie Zdrój

PostWysłany: Śro 6:37, 08 Sie 2007    Temat postu:

osłonki nie ma , a ta zaślepka profilu zamkniętego - to nie bardzo kojarzę o którą Ci chodzi i o który profil

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fuzzy
Bywalec



Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 9:42, 08 Sie 2007    Temat postu:

Z tym kierunkowskazem to musi być jakaś wada konstrukcyjna - u mnie też w prawo nie zawsze chce "wskoczyć" (raz wcisnąłem go na siłe, ale wydał taki nieprzyjemny odgłos, jaby sie cos chciało ułamać Confused , więc teraz przy takiej sytuacji już nie próbuje - po prostu przytrzymuje go w pozycji "mrygam az mnie puścisz" Very Happy )

A tej osłonki to u mnie też nie ma - więc raczej się jej nie doprosisz Sad


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ian
Bywalec



Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 80
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: katowice

PostWysłany: Śro 12:23, 08 Sie 2007    Temat postu:

Osłony prowadnic foteli przednich stanowią element wersji wyposażeniowej: w wersji Access brak całkowity (podobnie jak kieszeni drzwi przednich), w Ambiance są tylko zewnętrzne, natomiast w Laureate nie wiem jak to producent rozwiązał (teoretycznie powinny być cztery?).

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fuzzy
Bywalec



Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 12:32, 08 Sie 2007    Temat postu:

ian napisał:
natomiast w Laureate nie wiem jak to producent rozwiązał (teoretycznie powinny być cztery?).


Są trzy - zewnętrzne i wewnętrzna przy fotelu kierowcy. Może cztery będą w jakiejś wersji specjalnej, dla kolekcjonerów Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
El Logano
Loganowy maniak



Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 329
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Śro 22:44, 08 Sie 2007    Temat postu:

Zrezygnowałem z usług Renault Zdunek, umówiłem się w Elblągu na wtorek, jestem pełen nadziei. Wiem już, że osłony fotela nie wywalczę, bo nie ma jej we wszystkich Loganach. Zaślepkę już sobie sam kupię - niech im będzie, to nie jest chyba majątek. A chodzi mi konkretnie: gumowa zaślepka o średnicy 3 - 4 cm znajdująca się na dole środkowego słupka. Po otwarciu drzwi kierowcy widać ją jak okiem sięgnąć (tzn u mnie jej nie widać i w tym problem Smile ).

Mechanizm kierunkowskazów będę się upierał żeby zrobili, bo mi wspomniane nieprzyjemne strzyknięcie plastiku wystąpiło już kilka razy, poza tym ten kierunek włączony powinien siedzieć na miejscu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KaS602
Gaduła



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 209
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:50, 08 Sie 2007    Temat postu:

Cos mi sie wydaje ze ta oslonka ma zwiazek tylko i wylacznie z regulacji wysokosci fotela, dlatego jest tylko przy fotelu kierowcy a w wersjach nizszych niz laureate nie ma jej w ogole.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
psur
Bywalec



Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: mam wiedzieć? ;-)

PostWysłany: Pią 19:59, 10 Sie 2007    Temat postu:

ian napisał:
w wersji Access brak całkowity (podobnie jak kieszeni drzwi przednich)


To znaczy, że w wersji Access w ogóle nie ma kieszeni w drzwiach przednich?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ian
Bywalec



Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 80
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: katowice

PostWysłany: Pią 12:08, 17 Sie 2007    Temat postu:

Access to taka mocno estetycznie okrojona wersja Logana. Brak w niej kieszeni w drzwiach przednich, kołpaków, lakierowych zderzaków, listwy przedniej, listw bocznych, osłon prowadnic foteli przednich, oświetlenia bagażnika, przyciemnianych szyb, regulacji wysokości pasów bezpieczeństwa, regulacji lusterek bocznych, wykładziny bagażnika, srebrnego wykończenia konsoli centralnej, suwaka zamkniętego obiegu obiegu powietrza.
Sam myślałem o Accessie (cena jest naprawdę bardzo atrakcyjna), ale odstraszył mnie brak regulacji wysokości pasów bezpieczeństwa, brak regulacji lusterek bocznych, i brak centralnego zamka.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
psur
Bywalec



Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: mam wiedzieć? ;-)

PostWysłany: Pią 13:08, 17 Sie 2007    Temat postu:

ian napisał:
Access to taka mocno estetycznie okrojona wersja Logana. Brak w niej kieszeni w drzwiach przednich


A czy w 2007 roku coś się nie zmieniło? Bo z oferty wynika, że kieszenie są: [link widoczny dla zalogowanych]

ian napisał:
regulacji lusterek bocznych


Jesteś tego pewny? Czy to w ogóle możliwe? W jaki sposób zatem reguluje się lusterka? No zastanawiam się nad zmianą zamówienia (o ile to jeszcze możliwe).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kratylos
Młodszy administrator



Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 506
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lodz

PostWysłany: Pią 13:11, 17 Sie 2007    Temat postu:

regulacja lusterek od zewnatrz samochodu Smile
accesa moim zdaniem nei warto brac - lepiej juz te 2000 do wersj iwyzej wydac duzo wiecje komfortu w aucie bedze - acces ogolnie w pl sprzedaje sie najslabiej najwiecej laureatek jezdzi...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum DACIA LOGAN Strona Główna -> Dział ogólny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin