Forum DACIA LOGAN Strona Główna DACIA LOGAN
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII LOGAN
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dacia czy Kia Cee'd
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum DACIA LOGAN Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Syntusia
Nowicjusz



Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 11:51, 02 Sty 2007    Temat postu: Dacia czy Kia Cee'd

Wchodzi nowa KIA Cee'd. Cena podstawowoej wersji porównywalna do "wypasionej" Dacii, i chyba tylko to. Co sądzicie o tym autku ?

[link widoczny dla zalogowanych]


[link widoczny dla zalogowanych]


W serii - sześć poduszek, ABS, elektrycznie regulowane szyby z przodu, centralny zamek, radio z CD i MP3 ze sterowaniem z kierownicy, komputer pokładowy oraz wspomaganie układu kierowniczego. I to wszystko w pięciodrzwiowym nadwoziu. Klimatyzacja manualna wymaga 3500 zł dopłaty.

W opcji wszystko nawet z bajerami takimi jak skóra, stabilizacja toru jazdy czy złącze usb w sprzęcie grającym.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomwild
Bywalec



Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 16:23, 02 Sty 2007    Temat postu:

No super juz biegne do salonu zeby kupić.... Laughing Laughing Laughing Cena idealna ... dorzucisz jedyne 20 000 do wersji podstawowej Logana (~ 40% wiecej) i masz KIA. Co o tym myśle to tylko tyle że kupiłem DACIE LOGAN i na razie nie mam zamiaru kupować nowego samochodu. Chyba ci sie troche fora pomyliły - to raczej nie jest forum KIA Laughing Laughing Laughing

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kratylos
Młodszy administrator



Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 506
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lodz

PostWysłany: Wto 21:53, 02 Sty 2007    Temat postu:

wersja podstawowa kia to 46 tysiecy za podobne pieniadze jest mase aut z podobnych do kia - klasa nizsza srednia wiec to nic nadzwyczajnego i nic nowego
tak na marginesie to np max wypasiona panda to prawie 55tys zl Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Syntusia
Nowicjusz



Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:17, 03 Sty 2007    Temat postu:

Cytat:
Chyba ci sie troche fora pomyliły - to raczej nie jest forum KIA


To znaczy, ze można pisać tylko o Dacii ?


Kratylos napisał:
klasa nizsza srednia wiec to nic nadzwyczajnego i nic nowego


7 lat gwarancji i wyposażenie w tej cenie to nic ?

Wersja podstawowa to 44. 600 a nie 46. 000. Jeśli Twoim zdaniem Panda jest podobna do tego samochodu to ja nie mam więcej pytań.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kratylos
Młodszy administrator



Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 506
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lodz

PostWysłany: Śro 20:53, 03 Sty 2007    Temat postu:

grawancja na 7 lat nie obejmuje sporej ilosci elementow ktore podlegaja normalnejmu zuzyciu np zawieszenie itp.
7 lat gwarancji to 7 lat napraw w ASO - policz koszty KIA nie ma taniego seriwisu na pewno sporo wiecej wydasz niz na dacie - szczegolnie ze do kia nie ma za wiele zamienikow - do logana wrecz przeciwnie bo to puzzle reno. Nie wspominajac juz ilosc miejsc w ktorych fachowo zrobisz dacie a ilosci gdzie znajdzesz pomoc co do kia (polska - europa)
a co do samochodow za 44 - c4, astra II, stilo, i mysle ze sporo innych te akurat przyszy mi na mysl
logana kupuja ludzie - wiekszosc za 30 pare tysiecy jak ktos ma >45 tys rozglada sie za innym autem.
nie ma sensu zestawiac tych samochodow...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szymon
Nowicjusz



Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gorlice

PostWysłany: Śro 22:11, 03 Sty 2007    Temat postu: też sie zastanawiam nad cee`dem -jedna z alternatyw

W tej chwili mam już 3 pozycje w mniej-więcej tych samych cenach:
1. Dacia Logan MCV dCi 7-os ( w zasadzie jedyna wada... to mizerna opinia w Polsce o tej marce, no i nie jest takie zgrabne)
2. Fiat Grande Punto - ładny , choć w środku nie podoba mi się.. ale teraz taka moda..)
2. Kia Cee`d - ma dużo mocniejsze silniki niż fiat, dobre wyposażenie seryjne, no i ta gwarancja ( kolega powyżej zasiał wątpliwość w to dobrodziejstwo - będe musiał sprawdzić) - w sierpniu ma wejść wersja kombi, ciekawe czy będzie dużo droższa... i do tego nie wiem czy doczekam Wink
i chyba tyle z nowych... chyba że ktoś mi podsunie jeszcze jakieś ( co będzie mile widziane)

Pozdrawiam
Szymon


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomwild
Bywalec



Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 17:53, 04 Sty 2007    Temat postu:

Syntusia napisał:
Cytat:
Chyba ci sie troche fora pomyliły - to raczej nie jest forum KIA

To znaczy, ze można pisać tylko o Dacii ?


Sądząc po twoich wszystkich dotychczasowych wypowiedziach (które szczerze mówiąc nic nie wniosły do tego forum http://www.logan.fora.pl/search.php?search_author=Syntusia) nie jesteś wielkim zwolennikiem Logana, żeby nie powiedzieć totalnym przeciwnikiem - jak sam mówisz nigdy w życiu go nie kupisz.

Jak sama nazwa tego forum wskazuje zrzesza ono użytkowników i ludzi zainteresowanych Dacia Logan, wiec wychwalanie zalet innych marek i podawanie o nich inforamacji mija sie tu troche z celem...Od tego są inne fora - np. jak tu ktoś wcześniej rekalmował [link widoczny dla zalogowanych] . Czyżby w internecie nie było żadnego forum poświęconego samochodom KIA?? Może tam znajdziesz więcej ludzi zainteresowanych twoimi postami? Confused Confused


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Syntusia
Nowicjusz



Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:34, 04 Sty 2007    Temat postu:

Szalenie dziękuję za zainteresowanie moim postem. Dacii nie kupię bo mi się nie podoba.

A post napisałam żeby pokazać, że można kupić dobry i nowy samochód w porównywalnej cenowo ofercie, niekoniecznie z Rumunii.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kratylos
Młodszy administrator



Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 506
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lodz

PostWysłany: Czw 19:08, 04 Sty 2007    Temat postu:

Syntusia napisał:
Szalenie dziękuję za zainteresowanie moim postem. Dacii nie kupię bo mi się nie podoba.

A post napisałam żeby pokazać, że można kupić dobry i nowy samochód w porównywalnej cenowo ofercie, niekoniecznie z Rumunii.


ostatni argument mnie powalil... Laughing Laughing Laughing Laughing
taka dawka profesjonalizmu w opini


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szymon
Nowicjusz



Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gorlice

PostWysłany: Wto 18:03, 16 Sty 2007    Temat postu: byłem dzisiaj na jeździe próbnej w Krakowie... w KIA

(do Dacii sie jeszcze nie wybieram, bo zdaje sie nie ma jeszcze po co Wink ).

Wrażenia ogólnie dobre, nawet bardzo dobre .. w środku dużo ładniejszy od Grande Punto. Bagażnik 350 litrów więc mało jak na moją 5-cio osobową rodzinę ( ale to w końcu hatchback ). Szkoda że kombi wchodzi dopiero w lipcu ( jak zapowiadają ). Cena testowanej wersji to 49900 ( comfort plus, 1.4 109KM)

W tej cenie będzie Logan MCV 1.5 dci Laureate + klima i może mp3 się w tym zmieści., czyli to samo ze wskazaniem na Dacie jeśli chodzi o wielkość i diesla ( choć nie wiem czy nie będzie za słaby a z tego co wiem to planują dać mocniejszego może na jesień), a na Kia jeśli chodzi o wygląd, jakość plastików ( kokpit miękki ) i to super sterowanie radiem w kierownicy ( super bo są prawie wszystkie najczęściej używane - w związku z tym razi trochę przycisk do komputera na konsoli zamiast na końcu przełącznika np. kierunkowskazów ( oba wolne) ale poza tym przełączniki bardzo dobrze rozmieszczone )

Aha.. jeszcze odnośnie gwarancji... jeśli gość był dobrze zorientowany ( bo coś się tłumaczył, że jeszcze nie mają cenników i wytycznych) to przegląd co 15000 km i koszt 450 zł + płyny, klocki itp..., co daje koszt 7 letniej gwarancji ~ 4000 zł ( 9 przeglądów, płynów nie liczę.. bo i tak trzeba wymieniać)

Będe się miał nad czym zastanawiać. ...
Teraz jeszcze 2 miechy do jazdy próbnej Loganką... ( mam nadzieje że doczekam)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Konfucjusz
Nowicjusz



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 12:04, 29 Sie 2007    Temat postu:

ja bym kupil Cee'd.
Mimo ze to samochod koreanski ale robiony wg europejskich standardow.
a nie tak jak logan


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZeneC
Stały bywalec



Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 133
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Celestynów

PostWysłany: Śro 13:59, 29 Sie 2007    Temat postu:

Konfucjusz napisał:

Mimo ze to samochod koreanski ale robiony wg europejskich standardow.
a nie tak jak logan


Konfucjuszu - bredzisz chyba... Wedle jakich standardów robiona jest, Twoim zdaniem, Dacia Logan? Azjatyckich? Amerykańskich?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
psur
Bywalec



Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: mam wiedzieć? ;-)

PostWysłany: Śro 14:44, 29 Sie 2007    Temat postu:

Syntusia napisał:
A post napisałam żeby pokazać, że można kupić dobry i nowy samochód w porównywalnej cenowo ofercie



No tak dobrego żartu to już dawno nie słyszałem! Najtańsze wersje w cenach 28 850 zł i 44 600 zł to jest porównywalna cenowo oferta?! Jakiś medal dla tej pani, może Nobla...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Konfucjusz
Nowicjusz



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 15:08, 29 Sie 2007    Temat postu:

ZeneC napisał:
Konfucjusz napisał:

Mimo ze to samochod koreanski ale robiony wg europejskich standardow.
a nie tak jak logan


Konfucjuszu - bredzisz chyba... Wedle jakich standardów robiona jest, Twoim zdaniem, Dacia Logan? Azjatyckich? Amerykańskich?


to moim zdaniem samochód robiony w europie wg standardow koreanskich 5 lat temu. srodek przypomina mi lanosa.tak samo wykonanie i jakos plastikow.

w cee'd jest zupelnie odwrotnie.fakt ze jest drozszy.ale za jakos warto doplacic lub przedluzyc kredyt.
no i te 7 lat gwarancji.
logan w swojej klasie (ktora sam stworzyl) jest autem db albo i bd.
ale nie powinno porownywac sie go do auta klasy kompaktowej.

dostalem ostrzezenie, moim zdaniem calkowicie nieslusznie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gerrad
Stały bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 192
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 17:34, 29 Sie 2007    Temat postu:

Nie ma co prównywać Ceeda i Logana bo samochody robione pod inny target, ale porównaj sobie Ceeda i Fiata Bravo, koreańczyk wygląda przy nim jak ubogi krewny (jakość wykonania, design itp.)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum DACIA LOGAN Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin